bntemp

bntemp

Foci a háború idején

2011. január 27. - s4tch

A II. világháború már javában dúlt, Hitler Dániában turnézott, a szovjetek éppen a finnek feletti győzelmet ünnepelték, eközben Torinóban, a Benito Mussolini stadionban kupamérkőzésre került sor: a Juventus fogadta a Rómát. A két klub több kupameccset is játszott már egymással, de eddig ez volt az egyetlen alkalom, amikor nem oda-visszavágós módon döntöttek a továbbjutásról. Rövid múltidézőnkben 1940. április 7-éig repülünk vissza, és egy nyolcaddöntőre emlékezünk. Pontos nézőszámmal együtt.

Egy héttel korábban szintén pályára lépett a Roma Torinóban, akkor 4-0-ra kapott ki a Torino csapatától, a súlyos verség miatt több helyen is megváltozott a vendégek összeállítása. Az első helyzet a Róma előtt adódott a 8. percben, aztán szép lassan átvette az irányítást a Juventus. A 16. percben Tomasi gólt is lőtt, de ezt Soliani játékvezető nem adta meg. A 22. percben viszont befújt a Juvénak egy kétséges büntetőt, miután úgy látta, hogy Tomasi nem magától esett el a 16-oson belül. A 11-est Borel II a bal alsó sarokba lőtte (1-0). A 27. percben egyenlített a Roma: egy, a 16-os előtt elkövetett szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgást Donati végzett el, a labda a sorfalban álló Capocasale fején irányt változtatva került a kapuba (1-1).Négy perc múlva már újra vezetett a Juve: Bellini passzolt a középen üresen hagyott Borelhez, aki könnyedén átvette a labdát, és közelről a hálóba lőtt (2-1). Az 58. percben dőlt el a mérkőzés: a győzelemben kulcsszerepet játszó Tomasi adott be, érkezett Gabetto és - a korabeli tudósításokból pontosan ki nem hámozható módon - megszerezte a hazaiak 3. találatát.

Rava ollózza el a labdát a Roma elleni kupameccsen, 1940. április 7-én

Juventus-Roma 3-1 (2-1)
Torinó, Benito Mussolini Stadion, 5.500 néző. Vezette: Soliani (Genova)
Juventus: Bodoira, Foni, Rava, Depetrini, Varglien II, Varglien I, Tomasi, Borel II, Gabetto, Capocasale, Bellini.
Roma:Ceresa, Acerbi, Gadaldi, Serantoni, Donati, Bonomi, Krieziu, Panto, Provvidente, Coscia, A. Fusco.
Gól: Borel II (J, 11-esből) a 22., Donati (R) a 27., Borel II (J) a 31., Gabetto (J) az 58. percben.