bntemp

bntemp

Juventus-Lecce 4-0

2010. október 17. - s4tch

Furcsa lenne, ha nem lennénk elégedettek egy 4-0-ra megnyert meccs után – a csapat jól játszott és meggyőző teljesítménnyel verte a Leccét. Azt a csapatot, amely az első félidők alapján eddig a legjobb volt a bajnokságban – ehhez képest már az első félidőben 3-0 volt ide.

Ráadásul a csapat végigtámadta a meccset, és a balszerencsén illetve a pontatlan célzáson múlt csak, hogy nem lett nagyobb a különbség a végére. Persze lehet bagatellizálni a sikert azzal, hogy a Lecce nem tartozik az élcsapatok közé, de tévedés lenne ezt tenni – és nem csak azért, mert a forduló előtt egyforma pontszámmal állt a két csapat. Az elmúlt hónapokban nem sűrűn nyújtott ilyen magabiztos teljesítményt a Juventus. A védelem végre nem hozott össze egy gólt sem, és a támadójátékban látszott a tudatosság.

A csapat legjobbja továbbra is Kraszics, akit lehetetlennek tűnik megállítani. A szerb minden veszélyes támadásban benne volt, és adott 3 gólpasszt – ha a kiharcolt büntetőt is beleszámítjuk. Eddigi teljesítménye alapján az elmúlt 4 év legjobb igazolásának tűnik. Örömteli Aquilani gólja illetve Melo jó játéka is; utóbbi egyértelműen magára talált, a közönség meg rá: önmagáért beszélt a standing ovation, amikor lecserélték. A szimpatikus Felipe fiú egy év késéssel igazolja végre, miért is vette meg a Juve. És persze kijár az elismerés Del Pieronak is: zseniális, kispályás focit idéző megoldás után lőtte a gólját.

Egyetlen igazán problémás pontnak Amauri erőlködése tűnik. Ma elbírta a csapat, de jó lenne, ha Mamma Cicilia végre az ő cipőjét/homlokát is fényesíthetné a nagy gólok után. Egyelőre azonban valóban faragasztót érdemel a zselé helyett. Példát vehetne Quagliarelláról, aki a vakondokkal dacolva fejelte a harmadik gólt.

Na, de annak, aki nem látta a meccset, itt az összefoglaló, mind a négy góllal, és néhány helyzettel.