bntemp

bntemp

Visszatérő rémálmok

2013. szeptember 26. - s4tch

Ha csak azt nézzük, hogy megint felborult a pálya (71% ide), és szétforgácsoltuk a kaput (18 lövés, ebből 8 kapura), a szűk győzelmet máris párhuzamba állíthatnánk a másik veronai csapat elleni meccsel, de a statisztikákból nem derül ki, hogy a Chievo ellen sajnos meglehetősen szarul futballozott a Juventus.

És ha ez még nem lenne elég, Catania szelleme is kísértett a Bentegodiban, amikor az egyenlítésünk után pár perccel a Chievo szabályos gólt szerzett, de a játékvezető (a partjelző intésére) érvénytelenítette a legalább kétméteres onside-ról esett Paloschi-gólt. Szokás szerint volt bajunk a Chievo ellen, de a győzelem megvan, és a körülmények ellenére talán a jogosságához sem férhet kétség.

Valami oka biztosan van, hogy idén állandóan hátrányba kerülünk. Ez zsinórban a negyedik meccs (Izé, Koppenhága, Hellas, Chievo), ahol gólt kapunk, ráadásul ha végignézzük a találatokat, azt látjuk, hogy mindegyiket súlyos védelmi hiba előzte meg. És az Izé ellenit leszámítva a többit mind a kapu közvetlen közelében elkövetett figyelmetlenségek okozták. És ha nem lenne elég, hogy a védőink szerencsétlenkednek, Buffon a Chievo ellen már nem csak ijesztgetett, hanem tényleg bakizott egy ordenáré nagyot – fogalmunk sincs, miért nem adta meg a játékvezető a páncélmellényről kipattanót besegítő Paloschi gólját. (Mondjuk a Chievo ellen Bufinak rendszeresen vannak furcsa dolgai)

És ekkor már túl voltunk a Chievo első gólján, aminél gyakorlatilag az egész védelem hibázott: Ogbonna nehéz helyzetbe hozta Gigit a hazaadással, hiszen nyomás alatt kellett cselekednie, igaz, ettől még nem kellett volna odaadnia a labdát az ellenfél csatárának. A bepassznál pedig Barzagli késett le elég csúnyán az emberéről – tegyük hozzá, Thereau nagyon szépen beverte Buffonnak.

Jaj, gól!

Attól függetlenül, hogy a gólig a Juve irányította a meccset, és helyzetei is voltak, a második félidőben pedig a kapujához préselte a Chievót, jó lenne megtalálni az okát, hogy miért lő általában gólt az ellenfél az első kaput eltaláló lövéséből, és hogy ezzel miért kerülünk folyamatosan hátrányba.

A második félidő elején Conte átrendezte a csapatot, bár nem teljesen úgy, ahogy azt lassan másfél éve várjuk. Az alapfelállást úgy változtatta meg, hogy Pogba és Pirlo biztosított a három védő előtt, Marchisio pedig felment Pelusóval és Islával egy sorba a két csatár mögé, így egy furcsa 3-2-3-2-es felállást valósított meg a Juve. Ez persze nem mindig volt jól olvasható, hiszen a vezető gólig (65. perc) szinte minden Juve-játékos állandóan a Chievo térfelén lebzselt, Chiellini például konkrétan megbokrosodott, és odáig merészkedett, hogy 25-ről a meccs legjobb Juve-lövését is ő küldte kapura.

De a kulcsdöntés mégsem a felállás megváltoztatása volt Conte részéről, hanem az, hogy amikor felálltunk az ellenfél térfelén (ez elég gyakran megtörtént), akkor Pogba ment ki a szélre, és Isla/Lichti húzódott be mögé. Ez mostanra nyilvánvaló taktikai fegyverré vált, hiszen alig négy  nappal korábban a Hellas ellen a Pogba szerdai helyén játszó Vidal csavarta a labdát Llorente fejére, azaz Conte is belátta, hiába tudjuk gyakorlatilag minden második támadás alatt tisztára játszani a szélsőinket, a beadásaiknak kevés hasznát látja a csapat. Az sem véletlen, hogy Peluso ennyi lehetőséget kap, hiszen tegnap az első félidőben újra bizonyította, hogy ő ad be a legjobban a szárnyvédőink közül. Pogbának tegnap 4 jó beadása volt, ennyit Lichti és Isla 3-4 meccs alatt hoz össze általában.

És ami még fontosabb: a négy jó beadásból két gól is született. Az elsőből Quagliarella egyértelműen esztétikai lesről született gólja esett, a másodikból pedig a Llorentét megelőzni igyekvő Bernardini lőtt a saját kapujába – ezzel vitán felül Pogba lett a meccs embere. Bemutatkozik "Ezt hogy a picsába csinálta" című rovatunk is:

A válasz: fogalmunk sincs

Hacsak nem Marchisio, aki az első félidőt konkrétan végigalibizte az ellenfél térfelén, és inkább védekezésben és labdaszerzésben jeleskedett (6-szor szerelt, ez a legtöbb az egész mezőnyben), aztán a másodikban, amikor a kapuhoz közelebb játszott, már szórta a kulcspasszokat (4-et, ezzel is ő a legjobb), és volt egy veszélyes lövése is. Rendben volt még Peluso és Chiellini is (Giorgio bődületes 106-ot passzolt 91 százalékos pontossággal), és persze Quagliarella, aki a mezőnyben megint nem villogott, de 8-szor lőtt kapura, ebből négyszer el is találta, és újra szerzett egy fontos gólt.

Llorentének gyenge meccse volt, a 67 százalékos passzhatékonyság Vucsinicset idézte, csak a baszknak még a mezőnyjátékban sem volt sok haszna. Fejelhetett volna egy gólt, de az ötösön rosszul bólintott rá egy labdára, ami így könnyű zsákmány volt a kapusnak. És persze itt van Pirlo, aki tegnap nagyon akart, rengeteget volt játékban (114 passza volt), de távolról sem volt az igazi. Újra volt néhány veszélyes labdavesztése, és hiányoztak a gyilkos passzok is, amik miatt kihagyhatatlan (lenne) a Juventusból. Mivel Marchisio is jól tért vissza, Pogba és Vidal pedig továbbra is frenetikusak, talán eljött az ideje, hogy egy 2-3 meccses pihenőt biztosítsunk Szundinak.

A lassan defaultnak vehető hátrányba kerülés, és az ellenfél egyet kaput eltaláló lövéséből születő gól mellett meg kell említenünk egy másik kellemetlen eseményt is: sajnos a vezetés tudatában nem hajtottuk tovább a Chievót, a meccs utolsó 20 perce teljesen kiegyenlített játékot hozott, ami a fent taglalt védelemmel távolról sem életbiztosítás. Egyébként sem volt ez sima meccs, a csapat jó 60 százalékot adott ki magából, és a csillogás-villogás ezúttal is elmaradt.