bntemp

bntemp

Csak egy kapanyél sült el

2011. március 06. - s4tch

Alla Juventus vincere non è importante, è la sola cosa che conta – feszítették ki Boniperti szavait a Juventus szurkolói a meccs első félidejében, de a csapatuk, amit méltatlanul tüntettek ki bizalmukkal, csak a mondat első felét fogadta meg (A Juventusnál nem a győzelem a fontos...). Delneri ezt már a meccs előtt jelezte azzal, hogy a két bójával kezdett elöl, de a többi döntéséért nem igazán tudjuk hibáztatni, úgy ugyanis kifejezetten nehéz eredményes támadójátékot felmutatni, hogy az öt támadófeladattal ellátott játékosa közül egyik sem képes egyetlen jó megoldást sem felmutatni a szezon utolsó hátralevő fontosnak tűnő meccsén. A Juventus a játékáért vereséget érdemelt, sőt, még az sem kizárt, hogy egyáltalán nem túlzó büntetés, hogy egy ork vitte be a győztes csapást.

A beharangozóban is írtam, hogy nem jó ötlet a Matri-Toni párossal kezdeni, mert se nem gyorsak, se nem ügyesek, márpedig legalább valamelyikre szükség lett volna egy olyan csapatnál, ahol a két szélső közül az egyik valószínűleg tényleg ennyire rossz, a másik meg botrányos formában van. Az már nem is volt meglepő, hogy Marchisio bűnrossz játékkal hozta le a meccset, mert a szélről indulva sem villog igazán, de középen teljesen használhatatlan volt mindig is. Ezek után óriási meglepetés volt, hogy az első félidőben jóval többet volt a Juvénál a labda, és még azt is sikerült megvalósítani, ami általában az Albinoleffe ellen is gondot jelent: megtartotta a labdát az ellenfél térfelén.

Helyzetei viszont ekkor is a Milannak voltak, már a szünet is lehetett volna 0-2, de a Juve ellen mindig kutya Ibrahimovic, és Cassano is hibázott nagy helyzetben. Delneri nem cserélt, és bár valóban nem volt a világon semmiféle komoly változtatásra lehetősége, azért – ha előre nem is látta – 45 perc után azért feltűnhetett volna neki, hogy mindkét csatárát le kellene cserélnie. Toni egy karikatúra volt, Matrit pedig Thiago Silva megette, ha egy felívelést nagy nehezen meg tudtak szelídíteni. A középpálya és a védők közti óriási szakadékbe nyugodtan bedobhatta volna egy félidőre Alexet, aki legalább meg tudta volna tartani a labdákat, de még így sem ez volt az első cseréje, hanem az egyébként szintén indokolt Toni-Iaquinta.

A Milan aztán az egyik helyzetéből talált egy gólt, külön szép, hogy Gattuso követte el a gólt eredményező lövést, amiért azért a meccs végén széles mosollyal kvaterkázó Buffon is bőven elővehető. Del Piero 10 percet kapott, de akkor már minden mindegy volt, sokkal inkább benne volt a meccsben, hogy a Milan egy kontrából beveri a másodikat, mint a Juve egyenlítése, amihez nem is tudom, mekkora mázli kellett volna.

A meccs előtt azt mondtuk, ez maradt a Juvénak. Ezt kellene megnyerni, hogy valamelyest emelt fővel zárhassa a szezont – akár meglesz a BL-hely, akár nem. Erre pedig semmiféle esélye nem volt. Eredményességében a ferrarai-, ötletességben a zaccheroni-időket idézte a Juventus, így a közepesnél egy hajszállal jobban játszó Milan teljesen megérdemelten verte meg hazai pályán. A szezonnak hivatalosan vége, mostantól mindent, ami a Juventusszal történik, már a jövő évre gondolva kell értékelnünk.

Elég lesz, ha annyit mondunk, hogy egyetlen kaput eltaláló lövésünk lecsúszott beadásunk volt, és a télen igazolt, a Bundesliga-középcsapatból is kiszorult Barzagli most már zsinórban a csapat legjobbja?

Update: Delneri marad.